Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ryszard Kotys
Ryszard Kotys 2009'da
Doğum 20 Mart 1932(1932-03-20 ) Mniów , Polonya Ölüm 28 Ocak 2021 (88 yaşında) Milliyet Polonyalı Meslek Oyuncu Etkin yıllar 1953–2021
Ryszard Kotys (20 Mart 1932 – 28 Ocak 2021), Polonyalı aktördür.[1] [2] 1953'te başlayıp 2021 yılında ölümüne kadar sürdürdüğü oyunculuk kariyerinde 140 civarında TV dizisi ve sinema filminde rol aldı.
Yıl
Başlık
Rol
Yönetmen
1954
A Generation
Jacek
Andrzej Wajda
1955
Trzy starty
Edek, sparing partner Walczaka
Czesław Petelski
1956
Zemsta
Antoni Bohdziewicz , Bohdan Korzeniewski
1958
Pigułki dla Aurelii
Boy at the Florist
Stanisław Lenartowicz
1961
Milczące ślady
Stusina
Zbigniew Kuźmiński
1962
Na białym szlaku
Meteorologist Bjorn
Jarosław Brzozowski
Dziewczyna z dobrego domu
Man
Antoni Bohdziewicz
1964
The Saragossa Manuscript
Servant
Wojciech Jerzy Has
Panienka z okienka
Sailor
Maria Kaniewska
Agnieszka 46
Semen
Sylwester Chęciński
Awatar, czyli zamiana dusz
Butler
Janusz Majewski
1965
Potem nastąpi cisza
Soldier
Janusz Morgenstern
Sobótki
Guard
Paweł Komorowski
1966
Katastrofa
Militiaman
Sylwester Chęciński
Ściana Czarownic
Skier Ryszard Parzaniec
Paweł Komorowski
Bumerang
Witness
Leon Jeannot
1967
Skok
Farmer
Kazimierz Kutz
Sami swoi
Cat Owner
Sylwester Chęciński
Poczmistrz
Kola
Stanisław Lenartowicz
Morderca zostawia ślad
Worker
Aleksander Ścibor-Rylski
1968
Wilcze echa
Soldier
Aleksander Ścibor-Rylski
Molo
Andrzej's Colleague
Wojciech Solarz
The Doll
Bidder
Wojciech Jerzy Has
1969
Znaki na drodze
Mechanic Bulaga
Andrzej Piotrowski
Tylko umarły odpowie
Marcin Parkosz
Sylwester Chęciński
Ostatni świadek
Prisoner
Jan Batory
Jarzębina czerwona
Ewa Petelska , Czesław Petelski
Czerwone i złote
Antoni Zapieralski
Stanisław Lenartowicz
1971
Wezwanie
Edward, Zośka's Brother
Wojciech Solarz
Trąd
Strzałka
Andrzej Trzos-Rastawiecki
Piżama
Jadwiga's Brother
Antoni Krauze
Pierwsza miłość
Białobzorow
Sylwester Chęciński
Nos
Hairdresser
Stanisław Lenartowicz
Bolesław Śmiały
Killed Man
Witold Lesiewicz
1972
Uciec jak najbliżej
Deputy Manager
Janusz Zaorski
Fortuna
Ważych
Helena Amiradżibi-Stawińska
1973
Zasieki
Józek
Andrzej Piotrowski
Stracona noc
Stanisław
Janusz Majewski
Nagrody i odznaczenia
patient
Jan Łomnicki
1974
Opowieść w czerwieni
Sacrist
Henryk Kluba
1975
Strach
Bogutek
Antoni Krauze
1976
Niedzielne dzieci
Andrzej Bilski
Agnieszka Holland
1977
Wodzirej
Kazik
Feliks Falk
1978
Provincial Actors
Majchrzak
Agnieszka Holland
Szpital przemienienia
Male Nurse Józek
Edward Żebrowski
1979
Wolne chwile
Carpenter
Andrzej Barański
Bezpośrednie połączenie
Taxi Driver
Juliusz Machulski
Ojciec królowej
Servant
Wojciech Solarz
Operacja Himmler
Prisoner
Zbigniew Chmielewski
Lekcja martwego języka
guard of prisoners
Janusz Majewski
Golem
Elevator without a hand
Piotr Szulkin
1980
Ballada o Januszku
hycel
Ryszard Zatorski
Olympics 40
Schlappke
Andrzej Kotkowski
Panienki
patient
Jarosław Kusza
Przed odlotem
Skowron
Krzysztof Rogulski
1981
Vabank
Melski
Juliusz Machulski
Amnestia
Militiaman
Stanisław Jędryka
Dreszcze
Guard
Wojciech Marczewski
A Lonely Woman
Władek
Agnieszka Holland
On, ona, oni
Assesor
Andrzej Melin
Wielka majówka
Father
Krzysztof Rogulski
Wielki bieg
Judge
Jerzy Domaradzki
Wolny strzelec
dir. Labus
Wiesław Saniewski
1982
Wilczyca
Oleksiak
Marek Piestrak
Wyjście awaryjne
porter
Roman Załuski
Wielki Szu
Sharp
Sylwester Chęciński
Niech cię odleci mara
Storekeeper
Andrzej Barański
Klakier
Mr. Kazio
Janusz Kondratiuk
1983
Szkatułka z Hongkongu
Kupke
Paweł Pitera
Piętno
Ostler
Ryszard Czekała
To tylko Rock
director of a cultural center
Paweł Karpiński
Dzień kolibra
Caretaker
Ryszard Rydzewski
Lata dwudzieste... lata trzydzieste...
Coach
Janusz Rzeszewski
1984
Vabank II, czyli riposta
Melski
Juliusz Machulski
Wszystko powiem Lilce
Man
Wiktor Skrzynecki
O-Bi, O-Ba: The End of Civilization
Celulozowy
Piotr Szulkin
Romans z intruzem
Matula
Waldemar Podgórski
1985
Och, Karol
Train Conductor
Roman Załuski
Sezon na bażanty
consul
Wiesław Saniewski
Sam pośród swoich
Terpichowski
Wojciech Wójcik
Okruchy wojny
Szaruga
Jan Chodkiewicz, Andrzej Barszczyński
List gończy
Receptionist
Stanislav Strnad
1986
Złoty pociąg
Nowak
Bohdan Poręba
Rykowisko
Jamróz
Grzegorz Skurski
Hero of the Year
Kazik
Feliks Falk
1987
Kingsajz
Nosacz
Juliusz Machulski
Trójkąt bermudzki
Wacek
Wojciech Wójcik
Sonata marymoncka
Man
Jerzy Ridan
1988
Kogel-mogel
Postman
Roman Załuski
Koniec
Guard
Bogusław Linda
Dotknięci
Worker
Wiesław Saniewski
1989
Powrót wabiszczura
Szczur
Zbigniew Rebzda
Konsul
secretary of party
Mirosław Bork
Deja vu
Coppola, gangster z Chicago
Juliusz Machulski
1990
Life for Life: Maximilian Kolbe [pl ]
Carbon's Thief
Krzysztof Zanussi
Zakład
Koruma
Teresa Kotlarczyk
Piggate
Simpson
Krzysztof Magowski
Seszele
Sürücü
Bogusław Linda
Powrót wilczycy
Müfettiş
Marek Piestrak
Kramarz
Zygmunt
Andrzej Barański
1991
Controlled Conversations
ZOMO Memuru
Sylwester Chęciński
V.I.P.
Polis
Juliusz Machulski
Dzieci wojny
Miller
Krzysztof Rogulski
1992
A Bachelor's Life Abroad
Fabrikada Müfettiş
Andrzej Barański
1993
Przypadek Pekosińskiego
Chessplayer Rysio
Grzegorz Królikiewicz
1994
Dogs 2: The last blood
Machinist
Władysław Pasikowski
1995
Dzieje mistrza Twardowskiego
Devil Field Marshal
Krzysztof Gradowski
Kamień na kamieniu
Köylü
Ryszard Ber
2000
Czy można się przysiąść
Garson
Tomasz Tryzna
Sezon na leszcza
Adam
Bogusław Linda
2001
The Hexer
Centurion
Marek Brodzki
2002
Eukaliptus
Sony’s Father
Marcin Krzyształowicz
2009
Handlarz cudów
Head of the Nursing Home
Jarosław Szoda , Bolesław Pawica
2010
Erratum
Father
Marek Lechki
2013
Tajemnica Westerplatte
Karol Szwedowski
Paweł Chochlew
2014
Gods
Tıbbi etik komitesi üyesi
Łukasz Palkowski
2019
Klecha
Terzi[3]
Jacek Gwizdała
Yıl
Başlık
Rol
Notlar
1966–1970
Four Tank-Men and a Dog
Sovyet Sapper
2 Bölüm
1968
Stawka większa niż życie
Wiehnert, Britanyalı Ajan
1 Bölüm
1973
Droga
Jadwiga Sęk'in Kuzeni
1 bölüm
1975
Trzecia granica
Komando
1 bölüm
1976
Znaki szczególne
Worker Gontek
2 bölüm
1978
Ślad na ziemi
Driver Tobola
2 bölüm
1979
W słońcu i w deszczu
Foreman Ludwik
3 bölüm
1982
Popielec
Waluś
6 bölüm
Hotel Polan und seine Gäste
Paul Hasknecht
1 bölüm
1984
Rycerze i rabusie
Niezabitowski
1 bölüm
Pan na Żuławach
Walenciak
Tekrarlayan rol
1985
Przyłbice i kaptury
Kosooki
1 bölüm
1987
Ballada o Januszku
Dogcatcher
1 bölüm
Ucieczka z miejsc ukochanych
Mayor Miazga
1 bölüm
1988
Akwen Eldorado
Ryszard Sznajder's Son
TV dizisi
1989
Gdańsk 39
Gorontzek
TV dizisi
1991
Pogranicze w ogniu
Captain
1 bölüm
Panny i wdowy
Prisoner
1 bölüm
1993
Złoto Alaski
Chuck
1 bölüm
1994
Jest jak jest
Tadeusz Rozwadowski
2 bölüm
1995
Sukces
Guard
1 bölüm
1999–20??
Świat według Kiepskich
Marian Paździoch
ana rol
2000
O czym szumią kierpce
Grandfather
1 bölüm
Dom
Patro
1 bölüm
2002
The Hexer
Centurion
1 bölüm
2003
Bao-Bab, czyli zielono mi
Baba
TV dizisi
2007
Ekipa
Deputy Prime Minister Krzysztof Buczek
6 bölüm
Niania
Binderski
1 bölüm
2008
Hela w opałach
Caretaker
3 bölüm