Vikipedi, özgür ansiklopedi
12.JCI İstanbul Crossroads Kısa Film Festivali ödül töreni
JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali , 2006 yılından beri JCI (Junior Chamber International) İstanbul şubesi tarafından düzenlenmekte ve Birleşmiş Milletler’in (BM) "Sürdürülebilirlik Kriterlerine" bağlı olarak temasını her yıl belirlemektedir. 2021 yılında festivalin teması BM kriterlerine uygun olarak “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olarak duyurulmuştur. Festivalin fikir öncülüğünü Vedat Akman gerçekleştirmiştir. Birleşmiş Milletler "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri" çerçevesinde Fransa'nın Lyon şehrinde gerçekleşen 2019 JCI Avrupa Konferansından “Barış Ödülü” ile döndü.[1] JCI 2007 Dünya Konferansında "Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı" ve festival kitabı da JCI Avrupa Konferansı Maastricht 2007 "Avrupa'nın En Başarılı Yayını" ödülünü aldı. 2020 yılından itibaren festival teması Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine uygun olarak farklı temalardan seçilmektedir. JCI (Junior Chamber International) Birleşmiş Milletler partneridir.
Kazananlar
Derece
Film
1.
Kapitalist İstanbul
2.
Masaldan Artakalan[2]
3.
I am Immigrant So What?
4.
Crash (Çarpışma)
5.
Son Tren (Last Train Ride)
6.
Rodinin Bir Günü[3]
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
My name is
Ahmet Karaman[5]
2.
Mobilization Exercises
Gökhan Okur[6]
3.
Migrant Birds Are Back
Alev Fatoş Parsa
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
İnsan-lık
Eray Mert[7] [8]
2.
İçimdeki Mezar
M.Tayfur Aydın
3.
Sırasıyla: Occidorent ve Juice
Sırasıyla: Sevin Paçacı ve Oğulcan Türe
Mansiyon
Sokağın Sesi
Derya Efe
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
Göç Kuşağı
Mustafa Karakaya[9]
2.
Köse
Kenan Özer ve Seza Güneş[10]
3.
Klonistan
Ayce Kartal
Mansiyon
Dönüş
Soner Yıldırım ve Mehtap Köseoğlu
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
Mada
Musa Ak[11]
2.
1+1
Mo Yan Chi Lai (Hong Kong )
3.
Berf
Erol Mintaş
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
Grenouille d'hiver (Winter Frog)
Slony Sow (Fransa )
2.
IN/OUT
Zeynep Merve Uygun [12]
3.
YÖRÜMEYENLER
Sadık Ziya Zehir
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
Hala
Veysel Akşahin[13] [14]
2.
The Wind Will Tell Something
Ali Mardomi
3.
Dedeler En İyisini Bilir
Nehir Tuna
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
REFİKA
ÖZGE DENİZ ÖZKER
2.
SOYKA (Andêr)
SERHAT ALTAY[15]
3.
SINIRIN ÖTESİNDEKİ GELİNLER
MUSTAFA ULUÇ
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1.
BABA
SONER SERT[17]
2.
SINIRLI
MUSTAFA ŞENTÜRK[18]
3.
MUR-ZID - THE WALL
NIKOLA POLIC
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1. En İyi Film
Wong Kar Wai
ÖMER ÇAPOĞLU ve SERDAR ÖNAL
2. En İyi Belgesel
Ayva Göbeği)
DOĞACAN AKBAŞ
3. En İyi Yönetmen
Gül Ali
GÖKHAN ALTUNTAŞ[19]
Kazananlar
Derece
Film
Yönetmen
1. En İyi Senaryo
İPLER
GÖKÇE PEHLİVANOĞLU
2. En İyi Kurmaca Film
İPLER
GÖKÇE PEHLİVANOĞLU
3. En İyi Belgesel Film
VEFA
BARAN VARDAR
4. En İyi Yönetmen
UÇURTMA
SERDAR ALTUN
5. En İyi Kurgu
İPLER
GÖKÇE PEHLİVANOĞLU
6. En İyi Sinematografı
VEFA
BARAN VARDAR
7. Temayı En İyi Yansıtan Film
TUFULA
RUFAT ALİZADE
8. En İyi Belgesel Film Seyirci Ödülü
VEFA
BARAN VARDAR
9. En İyi Kurmaca Film Seyirci Ödülü
UÇURTMA
SERDAR ALTUN
Kazananlar
Derece
Film
1. En İyi Senaryo
TOPRAK
2. En İyi Kurmaca Film
ARİN
3. En İyi Belgesel Film
KILLIT
4. En İyi Yönetmen
ARİN
5. En İyi Kurgu
TOPRAK
6. En İyi Sinematografı
TOPRAK
7. Temayı En İyi Yansıtan Film
KILLIT
8. A Gösterimi Seyirci Ödülü
TEL
9. B Gösterimi Seyirci Ödülü
YABANCI
Kazananlar
Derece
Film / Yönetmen
1. En İyi Senaryo
GÜMÜŞ / Deniz TELEK
2. En İyi Kurmaca Film
DOĞU YAKASI / Harun DURMUŞ
3. En İyi Belgesel Film
ÖMÜRLÜK GÖÇ / Şenol ÇÖM
4. En İyi Yönetmen
DOĞU YAKASI / Harun DURMUŞ
5. En İyi Kurgu
DOĞU YAKASI / Harun DURMUŞ
6. En İyi Sinematografı
Adam / Emin ALİ
7. Temayı En İyi Yansıtan Film
HELVA / Ayşe Nur TOPAL
8. Seyirci Oylaması En İyi Belgesel
OYUNCAK BEBEK / Serdal ALTUN
9. Seyirci Oylaması En İyi Kurmaca
YURDUMUZUN HÜZNÜ / Kirsten Gainet
Kazananlar
Derece
Film
1. En İyi Senaryo
TOZ OLMAK- Hüseyin Aydın Gürsoy
2. En İyi Belgesel Film
AFGANİSTANBUL- Ulaş TOSUN
3. En İyi Yönetmen
MAVİ KELEBEK- Okan Erünsal
4. En İyi Kurgu
TOZ OLMAK- Hüseyin Aydın Gürsoy
5. En İyi Sinematografı
TOZ OLMAK- Hüseyin Aydın Gürsoy
6. Temayı En İyi Yansıtan Film
YIKIK KENTLER SENFONİSİ- Kerem Sürmeli
Kazananlar
Derece
Film
1. En İyi Senaryo
Eggshells - Slava Doytcheva
2. En İyi Belgesel Film
Flamenco Queer - Ana Gonzalez, Frederic Bernas
3. En İyi Yönetmen
Eggshells - Slava Doytcheva
4. En İyi Kurgu
Eggshells - Slava Doytcheva
5. En İyi Sinematografı
Eggshells - Slava Doytcheva
6. Temayı En İyi Yansıtan Film
In Nature - Marcel Barelli
7. Seyirci Özel Ödülü
Mutavva - Berk Sata, Mert Sata
Resmî site